ZLATNI JUBILEJ BRAČNOG PARA JOZIĆ

zahvalni Bogu za darovanu sreću

U Otoku, u subotu,  26. studenoga2016. u župnoj crkvi sv. Antuna Padovanskog, na večernjoj svetoj misi u 18 sati bračni je par Ivo i Manda Jozić u nazočnosti članova svoje obitelji proslavio pedesetu obljetnicu braka i obnovili bračne zavjete. Ovo misno slavlje predslavio je župnik preč. Antun Knežević. Okupila se brojna obitelj i veliki broj župljana pa je slavlje dobilo još veći značaj.

Na početku misnog slavlja župnik je pozdravio slavljenike i ostale vjernike, te rekao nekoliko uvodnih riječi o slavljenicima.

U homiliji se župnik nadovezao na pročitani odlomak iz Evanđelja po Mateju i govorio o potrebi da čovjek bude spreman za Kristov dolazak. " Naša molitva se vrti samo oko  naših osobnih potreba: zdravlje, materijalna sigurnost...A moramo militi Boga za milost, biti spremni za njegov dolazak. Poput Noe moramo razmišljati i spremno dočekati sud. Zato treba biti budan jer nikad ne znamo u koji čas Sin Čovječji dolazi. "

U drugom dijelu propovijedi rekao je nekoliko riječi i o slavljenicima.

"Ivo i Manda Jozić su prije pedeset godina odlučili svoj život provesti zajedno, u braku, slozi i ljubavi i uzajamnoj vjernosti.  I tako su 20. studenoga 1966. u  župnoj crkvi u Goricama pokraj Brčkog (BiH) došli pred oltar da bi pred Bogom i cijelom Crkvom izrekli svoju privolu  i želju da će živjeti zajedno u ljubavi i vjernosti, dobru i zlu, zdravlju i bolesti dok ih smrt ne rastavi.

Ivo je rođen 19. veljače 1944. g. u Gornjem Vukšiću, župa Ulice (BiH), a Manda r. Marković, 12. siječnja  1950. u Donjem Rahiću, župa Gorice (BiH). Našli se, zagledali, osnovali obitelj. Teške prilike su ih, kao i mnoge tada, 1976. dovele u Slavoniju i u Otoku savili novo gnijezdo. Iako ni tu nije uvijek bilo lako uz Božju pomoć i vrijednim rukama na noge su postavili četvero djece: Ana, Marko, Stjepan i Katica koji su im podarili četrnaestero unučadi. Svi su oni na ovome slavlju okupljeni oko svojih roditelja, oko bake i djeda kako bi s njima podijelili radost.

Ivo i Manda su dobrom Bogu rekli  hvala nakon pedeset godina zajedničkog života za sve ono lijepo i dobro što ih je kroz pedeset godina pratilo, rekli mu  hvala za svoju obitelj, za svoju djecu i unučad, za zdravlje, zato što su mogli doživjeti ovaj dan te obnovili svoje bračne zavjete.  Molit  će Gospodina da im da još snage, dobroga zdravlja i još godina koje će radosno dijeliti sa svojom obitelji", završio je župnik.

Na kraju je župnik u ime cijele župne zajednice slavljenicima čestitao zlatni jubilej, ali i zahvalio im na hrabrom svjedočenju svoje vjere.