Župne obavijesti

OBAVIJESTI ŽUPE OTOK ZA TJEDAN OD 25. 09. - 01. 10. 2017.

1.     BLAGDANI I SVECI U TJEDNU:

Utorak,                        26. – Sv. Kuzma i Damjan

Srijeda,                       27. – Sv. Vinko Paulski

Četvrtak,                    28. – Sv. Vjenceslav

Petak,                         29. – Sv. Mihael, Gabrijel i Rafael, arkanđeli

Subota,                       30. – Sv. Jeronim

NEDJELJA,                  01. – 26. KROZ GODINU, Sv. Terezija od Djeteta

Isusa – Mala

Svete mise u tjednu su: u ponedjeljak i subotu ujutro u 7,30 sati.

U ostale dane navečer u 19,00 sati.

Od iduće nedjelje, večernje svete mise počinju u 18,00 sati.

2.     ŽUPNE POBOŽNOSTI:

U nedjelju, 1. listopada, započinje Marijin mjesec listopad, obilježen molitvom krunice i litanijama na čast Majci Božjoj. U nedjelju, u 17,30 sati krunicu mole mladi.

3.     PROSLAVA SVETOG MIHAELA ZAŠTITNIKA POLICIJE:

U srijedu, 27. rujna, Policijska uprava Vukovarsko – srijemska, proslavit će u Otoku nebeskog zaštitnika policije sv. Mihaela arkanđela svečanom svetom misom u 10,30 sati. U 10,15 bit će polaganje vijenaca kod spomenika u parku i molitva za sve poginule hrvatske policajce i banitelje. Stoga pozivam sve naše župljane da dođu na ovu molitvu i  euharistijsko slavlje i mole za naše policajce, da bi u ovim teškim vremenima mnogih svjetskih previranja i opasnosti, mogli neometano izvršavati svoju zadaću na korist svih građana Republike Hrvatske.

4.     TEČAJ PRIPRAVE ZA BRAK:

Već sada skrećemo pozornost mladima koji iduće godine, ili kasnije, žele sklopiti crkvenu ženidbu, da tečaj priprave za brak počinje u četvrtak 5. listopada navečer u 20,00 sati u kripti crkve. Prijave za brak obavljaju se prve večeri na tečaju. O tome plakat na oglasnoj ploči.

5.     ŽUPNE AKTIVNOSTI:

-Pjevanje za dječji zbor u subotu u 9,00 sati.

-Pjevanje za ženski zbor u petak iza svete mise.

-Pjevanje za veliki zbor prema dogovoru s voditeljem.

-Ministrantski sastanak u petak iza svete mise.

-FRAMA u petak navečer, FRAMICA u subotu u 10,00 sati.

-Susret svih vjeroučitelja sa područja naše župe održat će se u srijedu navečer u 20,00 sati u župnoj knjižnici.

-Idući petak crkvu čisti 2. grupa.

-Ostalo se još neko vrijeme odgađa.

6.     MISA ZADUŠNICA ZA POKOJNOG ŽUPNIKA:

U subotu 30. rujna, ujutro u 7,30 sati svetu misu ćemo prikazati za našeg pokojnog župnika preč.g. Josipa Šverera, kao i za sve ostale pokojne otočke župnike.

7.     KATOLIČKI TISAK:

Glas Koncila, Katolički tjednik, Glasnik sv. Josipa, Marija ...

8.     SJEDNICA ŽPV-a i VJEROUČITELJA

Zajednička sjednica župnog pastoralnog vijeća kao i svih vjeroučitelja s područja naše župe, održat će se u utorak navečer u 20,00 sati u župnoj knjižnici. Važni dogovori za nedjelju zahvalnicu koja će biti 8. listopada, kao i za raspored župne kateheze i ostalo. Lijepo se mole svi članovi da neizostavno budu nazočni na sjednici!