SVEČANO PROSLAVLJEN SPOMENDAN SV. CECILIJE

Slavlje sv. Cecilije

U utorak, 22.11.2016. pjevački zborovi, svirači i orguljaši naše župe i njihovi zborovođe, svečano su proslavili svoju zaštitnicu Svetu Ceciliju.

Na Svetoj misi u 18.00 sati pjevala su tri župska zbora, zbor mladih Gracija, Ženski zbor i mješoviti zbor Blaženi Alojzije Stepinac.

Misno slavlje predvodio je župnik i dekan preč.gosp. Antun Knežević.

U uvodnom dijelu župnik je čestitao svim pjevačima njihovu zaštitnicu Svetu Ceciliju i napomenuo kako ovu misu služi za sve crkvene pjevače i svirače naše župe sadašnje i one kojih više nema. U svojoj propovijedi istaknuo je važnost uloge crkvenih pjevačkih zborova te kako bi liturgijsko slavlje bilo nezamislivo bez istih. Također se zahvalio svim pjevačima, sviračima orguljašima i njihovim voditeljima sestri Graciji Petrić, prof. Janu Valenćiku i gospođici Marini Čepo na uloženom trudu  i njihovoj požrtvovnosti.

Rekao je i kako u našoj župi djeluju čak četiri župska zbora  i pozvao vjernike da se što više uključe u koji od njih.

Pored ova tri zbora spomenuo je  da u župi postoji i  dječji crkveni zbor Ljiljani Svetog Antuna koji pjeva nedjeljom na svetoj misi u 8.00 sati.

Misno slavlje završilo je pjevanjem svečane himne Svetoj Ceciliji i zajedničkim fotografiranjem.

J.V.