KRIŽ SHKM TJEDAN DANA U OTOKU

Krist, nada naša!

Na rukama mladih Župe sv. Antuna Padovanskog iz Otoka Križ SHKM je u nedjelju, 19. veljače 2017. unesen u župnu crkvu na večernju svetu misu.  Tjedan dana je stajao ispred oltara gdje su župljani mogli obavljati svoje pobožnosti. Iz Otoka će nastaviti svoj "hodočasnički" put po župama Otočkog dekanata, da bi na kraju bio prenesen do krajnjeg cilja: Vukovarskog dekanata i grada Vukovara.

Nakon postavljanja križa ispred oltara, mladi su izmolili kratku pobožnost, a onda je počelo misno slavlje. Misu je slavio otočki župnik i dekan Otočkog dekanata preč. Antun Knežević. U uvodnom dijelu je okupljenim župljanima uputio nekoliko riječi vezanih uz "putovanje" Križa SHKM Đakovačko - osječkom nadbiskupijom i organizaciji Susreta hrvatske katoličke mladeži u Vukovaru.  Napomenuo je da je u skladu s geslom Susreta "Krist, nada naša" i ovaj križ , simbol te nade i našega spasenja, ovdje u našoj crkvi. To je znak neizmjerne Božje ljubavi . Pozvao je vjernike na molitvu ispred križa, osobito se to odnosilo na mlade.

U homiliji je župnik govorio o ljubavi Kristovoj. Podsjetio je vjernike da ne treba uzvraćati zlo za zlo, a osobito nitko nema pravo na pretrpljenu nepravdu uzvratiti još većom nepravdom. Župnik dodaje: "Isus od nas zahtijeva odricanje od zla i sile. 'Jer ako ljubite samo one koji vas ljube, što činite posebno? Zar to isto ne čine i bezbožnici?' pita nas Isus. Ljubavlju moramo razoružati nasilnika i pridobiti ga za Božje kraljevstvo. Tako Bog postupa s nama ljudima, 'jer on daje da sunce njegovo izlazi nad zlima i dobrima . . .'. Isus nas poziva da budemo savršeni kao  naš Otac nebeski. A to znači da smo pozvani živjeti u skladu s Duhom Božjim kojim smo kadri pobijediti zlo u sebi i oko sebe. Pozvani smo postati nasljedovatelji slični svom Bogu u dobru, ljubavi, milosrđu, velikodušnosti i praštanju. U tom smislu je i ovaj križ ovdje ispred nas da nas podsjeti na veliku Isusovu ljubav!"  između ostaloga je naglasio  župnik.

Misno slavlje je završilo zajedničkom Molitvom SHKM.

Preko tjedna su vjernici ispred križa obavljali svoje pobožnosti, a u petak, 24. veljače, u 20,00 sati obavljena je pobožnost klanjanja Kristovu Križu. Odazvao se veliki broj mladih.

Sve pobožnosti Križu svojom pjesmom je pratio župni Zbor mladih "Gracija" .

Nakon boravka u župi Otok, križ će biti predan mladima župe Privlaka.