FRAMAŠKA OBEĆANJA U OTOKU

Odazvali su se: "Evo me!"

U subotu, 4. veljače 2017., u župnoj crkvi sv. Antuna Padovanskog u Otoku na svetoj misi u 18 sati, u nazočnosti mnogih vjernika i gostiju deset članova otočke Frame  dalo je obećanja da će živjeti evanđelje onako kako ih uči Sv. Franjo Asiški.

Stiglo je oko sto i dvadeset članova Frame iz raznih krajeva nadbiskupije, Republike Hrvatske pa i iz susjednih država: Privlaka, Osijek - Jug II i Tvrđa, Frama zagrebačkog područja, Našice, Vukovar, Županja, Bošnjaci, Sikirevci, Belišće te iz BiH  Frama iz Tuzle i Frama iz Beča (Austrija).

Koncelebrirano misno slavlje predvodio je duhovni voditelj Frame iz Našica fra Peter Deže, a koncelebrirali su, uz domaćeg župnika preč. Antuna Kneževića, petorica fratara, duhovnih voditelja svojih framaških skupina.

Naslanjajući se na pročitani odlomak Evanđelja, fra Peter je govorio na temu Isusove poruke: "Vi ste sol zemlje" i "Vi ste svjetlo svijeta".

" Što znači sol - ona daje okus. Pa kako se daje okus hrani, tako kršćani trebaju pomoći ljudima da steknu kvalitetan i ispunjen život. Isto tako "Vi ste svjetlo svijeta" - znači da kršćani trebaju  osvijetliti tamu života, a to mogu samo ako imaju Isusa u srcu.  U hladni svijet mogu unijeti srdačnost, toplinu, ljubav. Bit vjere je da ona daje okus i rasvjetljuje život. Bez okusa u sebi sol ne vrijedi, isto kao ni svjetlo skriveno ispod posude. Isus je Svjetlo i mi moramo imati međusobni odnos kakav  Isus ima prema nama. Sol života je ono što nas čini ljudima, što nas čini kršćanima. Treba izvući iz sebe ono najbolje, dati okus životu, a sveti Franjo nam je najbolji primjer za to", između ostaloga je naglasio fra Peter.

Misno slavlje je svojim pjevanjem uveličao župni Zbor mladih "Gracija".

Nakon svečanog misnog slavlja slavljenici su izveli poučan igrokaz na temu manipulacije kojega su sami, uz pomoć svoje voditeljice s. Emanuele Kvesić, osmislili i uvježbali.

Sve je završilo domjenkom i veselim druženjem do kasnih večernjih sati.