BOŽIĆNI KONCERT ŽUPNIH ZBOROVA

Radujte se narodi kad čujete glas da se Isus porodi u blaženi čas

Rijetko se dogodi da nam naši župni zborovi ne priprave radost božićnog koncerta. I ove godine, po tko zna koji put, na blagdan Sv. Stjepana imali smo priliku uživati u skladnom pjevanju župnog Zbora mladih "Gracija" i Mješovitog zbora "Bl. Alojzije Stepinac".

Božićne pjesme ponesu  i onoga tko baš i nije osobit pjevač i veseli ga da može skupa sa zborom svojem srcu dati oduška i pjesmom slaviti Boga. I doista je crkva odzvanjala od vesele pjesme.  Uživalo se u prekrasnim božićnim pjesmama i napjevima. Taj koncert obično bude dobro prihvaćen jer se doista ima u čemu uživati.

Prvo je nastupio Zbor mladih "Gracija" pod ravnanjem voditeljice i dirigentice Marine Čepo. Izveli su četiri božićne pjesme uz instrumentalnu pratnju: klavir: Nikolina Tomić i Valentina Goreta; gitare: Ivan Matić i Branimir Ćekić; kahon: Gabrijel Martinović.

Kako je Zbor mladih omiljen u župi, čulo se žaljenje što nije izveo više pjesama.

Sve je nadoknadio Mješoviti zbor "Bl. Alojzije Stepinac" svojim raznolikim repertoarom. Izveli su četrnaest kompozicija. Bilo je to višeglasno pjevanje umjetničkih, vrlo zahtjevnih kompozicija od Bacha, Mendelssona, Haendla do Grubera te dragih naših pučkih božićnih pjesama koje svi rado pjevamo.  Treba spomenuti i instrumentalnu pratnju: harmonij: preč. Antun Knežević; violine: Ema Martinović i Mia Ivić; Otočki tanburaši koje vodi Marin Šokčević. Ovim dijelom koncerta ravnao je voditelj zbora i dirigent prof. Jan Valenćik.

Mješoviti zbor "Bl. Alojzije Stepinac" je još jednom pokazao da je dorastao ozbiljnim zadacima.