ADVENTSKA AKCIJA "VJERE I SVJETLA"

Gdje je ljubav, prijateljstvo, ondje je i Bog!

Zajednica "Vjera i Svjetlo - Živi potočić" u Otoku djeluje već treću godinu. Ona je dio međunarodne asocijacije "Vjera i Svjetlo" koja okuplja osobe s posebnim potrebama, njihove roditelje, skrbnike, a posebno su dobrodošli prijatelji Zajednice koji priskaču u pomoć u svakoj potrebi.

Djelovanje otočke Zajednice ViS "Živi potočić" zapaženo je u župi i vrlo pozitivno prihvaćeno. To se može zapaziti na svetim misama kojima Zajednica nazoči vezano uz svoje mjesečne susrete. Aktivnosti Zajednice se svode na mjesečne župne susrete kojih je od osnutka do kraja 2016. godine bilo dvadeset te radionicama vezanim uz važnije blagdane i svetkovine. Zajednica je aktivno sudjelovala na svim regionalnim i nadbiskupijskim susretima. Osobito valja istaknuti sudjelovanje na Nadbiskupijskom jubilejskom hodočašću osoba s invaliditetom Božjem milosrđu u đakovačku katedralu  održano 4. lipnja 2016.

Svake godine u predadventsko vrijeme organiziraju se radionice na kojima se izrađuju razni božićni ukrasi. Tako je bilo i ove godine. Dvije subote prije prve adventske nedjelje vrijedno su članovi Zajednice radili da bi na prvu adventsku nedjelju mogli župljanima ponuditi svoje rukotvorine. Neizmjerna je radost vidjeti njihovo zadovoljstvo dok gledaju vlastite uratke. Treba priznati da i župljani prepoznaju taj trud i nagrade ga svojim darovima. Na tomu im od srca hvala!

Ove godine je bilo posebno zadovoljstvo po prvi put sudjelovati na gradskom Božićnom sajmu kojeg organizira Razvojna agencija Grada Otoka za nevladine i neprofitne udruge Grada.  Svojim bogatim "štandom" naša Zajednica je skrenula na sebe pozornost posjetitelja sajma pa čak od pojedinih bila i nagrađena  skromnim novčanim prilogom.  Članovima je osobito zadovoljstvo bio scenski nastup sa župnim Zborom mladih "Gracija".

Zajednici "Vjera i Svjetlo - Živi potočić" pripala je čast ove godine zapaliti četvrtu adventsku svijeću  na gradskom adventskom vijencu na Trgu kralja Tomislava i zajedničkom molitvom zaključiti otočki Božićni sajam.