SLAVLJE MISIJSKE NEDJELJE

Budućnost misija ovisi o vjeri i molitvi. . . (Papa Franjo)

Predzadnja nedjelja u mjesecu listopadu u  našoj Crkvi  u svim biskupijama i župama slavi se kao Misijska nedjelja. Tako je bilo i u našoj župi.

Misna slavlja predvodio je župnik preč. Antun Knežević. Osobito svečano je bilo na jutarnjoj sv. misi na kojoj su učenici pokazali što su pripravili sa svojom vjeroučiteljicom. Na velikoj i večernjoj sv. misi župnik je u homiliji govorio o značenju misija i misionara, tko može biti misionar i što je njegov zadatak. Između ostaloga župnik je rekao:" Biti misionar znači moliti i rasti u vjeri, jer ne može se rasti u vjeri a ne biti misionar. Zato, ako misionar nije čovjek vjere i molitve, ako ne živi intimno sjedinjenje s Bogom, ne može naviještati Krista na vjerodostojan način. Biti misionar znači moliti i prikazivati Bogu zagovorničke molitve za spasenje svih ljudi. Biti misionar znači imati srce i oko Isusova učenika koji dopušta da ga Duh Sveti stalno prosvjetljuje, vodi i jača tako da svako ljudsko biće i svaki događaj u ljudskom životu i povijesti ljudskog roda gleda očima Božjim".

Podsjeća nas župnik i na riječi pape Franje povodom Svjetskog dana misija:" Bog je milosrdan prema svima, njegova ljubav je za sve narode i njegova nježnost se proteže na sva stvorenja. Svi smo pozvani 'izlaziti' kao učenici misionari, svaki velikodušno ulažući svoje talente, kreativnost, mudrost i sposobnost kako bi se donijelo poruku Božje nježnosti i suosjećanja čitavoj ljudskoj obitelji."

Na jutarnjoj svetoj misi učenici su pokazali scenski prikaz o milosrđu i suosjećanju. Učenice Laura Drnasin, Gabrijela Peranović, Sonja Jurić, Danijela Jozić te učenik Karlo Šokčević pokazali su kako djeluju naši misionari i misionarke u svijetu, osobito u Africi, Aziji, Indiji. . .

Umjesto propovijedi slikovno je prikazan život i poruke sv. Majke Terezije, a popratni tekst su vrlo lijepo čitale Gabrijela Peranović i Laura Drnasin. Bilo je vrlo lijepo i zaokupilo je pozornost svih nazočnih vjernika. Program je pripravila s. Emanuela Kvesić.

Misno slavlje pratio je dječji zbor "Ljiljani sv. Ante" pod ravnanjem s. Gracije Petrić.